Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Aug 10, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 435 Статистика

Навивачите на Шкендија со навреди кон Македонците ја прославуваа шампионската титула! 0 Неверифицирани

13:15 Aug 10, 2018

Навивачите на Шкендија до доцна во ноќта ја славеа шампионската титула во својот град, но наместо со песни за својот тим тие прославуваа и со... Повеќе информации » « помалку

Skopje

Шеснаестгодишник го прободел со нож во стомакот својот врсник 0 Неверифицирани

13:00 Aug 10, 2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 16 годишен малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено... Повеќе информации » « помалку

Skopje

Нападнати професори во Гостивар 0 Неверифицирани

12:01 Aug 10, 2018

Пријавен е случај за напад врз двајца професори во Гостивар. Едниот од професорите бил тешко повреден и е задржан на неврохирургија со потрес... Повеќе информации » « помалку

Gostivar

Физички нападнати две лица со привремен престој од Турција 0 Неверифицирани

11:43 Aug 10, 2018

На 14.04.2018 година во 19,07 часот во Единицата за информирање и команда Скопје, пријавено е дека во Ургентен центар Скопје донесени биле турски... Повеќе информации » « помалку

Gimnazija Josip Broz Tito

Претепано момче во Мичурин 0 Неверифицирани

10:39 Aug 10, 2018

На 04.04.2018 година околу 18.30 часот пријавено е дека во парк на улица “Анастас Митрев“ во Скопје, поголема група непознати лица... Повеќе информации » « помалку

Anastas Mitrev, Skopje

1-5 of 435 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
435 0.22 50.34%