Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Aug 15, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 242 Статистика

Навредлив графит во Битола 0 Верифицирано

23:45 Jan 18, 2018

На социјалните мрежи се појави фотографија од графит на ѕидот на една зграда во Битола. „Смрт за Шиптари!“ на македонски и албански... Повеќе информации » « помалку

Битола

Навивачи на КК „Шкупи“ истепале полицајци и кошаркари на КК „Пелистер“ 0 Неверифицирани

13:00 Jan 14, 2018

На 13 јануари 2018 година авивачи на кошаркарскиот клуб Шкупи во салата „Шабан Трстена“ во скопската населба Чаир повредиле двајца... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Претепани малолетници во Бутел 0 Неверифицирани

18:00 Dec 18, 2017

Две малолетни лица биле физички нападнати од поголема група на машки лица на возраст од околу 16-18 години на улицата „Босна и Херцеговина“... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Физички нападнат малолетник во автобус на ЈСП 0 Неверифицирани

13:20 Dec 15, 2017

Повеќе непознати лица на возраст од 15 до 18 години физички нападнале петнаесетгодишно момче во автобус на ЈСП бр. 65 кој сообраќал од село... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Малолетник претепан на улица во Скопје 0 Неверифицирани

21:30 Nov 25, 2017

М.Б. (42) од Куманово, пријавила дека на ул. „Методија Андонов-Ченто", нејзиниот 16-годишен син физички бил нападнат од неколку непознати... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 242 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
436 0.21 50.23%