Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Jul 10, 2017 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 62 Статистика

Каменуван штаб на СДСМ во Аеродром 0 Верифицирано

20:00 Mar 22, 2017

Во текот на ноќта додека членството на СДСМ имало состанок бил каменуван нивниот штаб во Аердором. Освен материјална штета, нема повредени.... Повеќе информации » « помалку

н. Аеродром, Скопје

Каменуван штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Чаир 0 Верифицирано

22:45 Mar 18, 2017

Во 22,43 часот во ЕИК-Скопје, В.Ѓ. пријавил дека додека седеле внатре во штаб на ПП„ВМРО-ДПМНЕ“ на ул.„Цветан Димов“,... Повеќе информации » « помалку

н. Чаир, Скопје

Нападната активистка на СДСМ од Прилеп 0 Неверифицирани

21:00 Mar 16, 2017

Активистка на СДСМ-Прилеп била нападната во околу 21 часот, Сузана Трајковска, која е член на прилепските социјалдемоктати, вели дека била пресретната... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Искршени стакла на штаб на СДСМ 0 Верифицирано

03:00 Mar 03, 2017

Претпладнево во ЕИК Скопје (Единицата за информации и команда) било пријавено дека ноќта од страна на непознати лица биле искрешни стаклата... Повеќе информации » « помалку

н. Ченто, Скопје

Каменуван штаб на СДСМ во Кисела Вода 0 Верифицирано

13:16 Feb 28, 2017

Во попопладневните часови две лица со фантомки го каменувале штабот на СДСМ во Расадник-Кисела Вода. Во моментов кога двете лица кршеле, во... Повеќе информации » « помалку

н. К. Вода, Скопје

1-5 of 62 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
349 0.22 57.31%