Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Mar 31, 2017 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 26 Статистика

Симнато македонското, поставено албанско знаме во Куманово 0 Верифицирано

16:00 Mar 31, 2017

Двајца тинејџери попладнево околу 16 часот го симнале од јарболот големото македонско знаме поставено кај фонтаната пред поранешен Хотел „Кристал“... Повеќе информации » « помалку

Куманово

Музејот на албанската азбука нападнат со молотов коктел 0 Верифицирано

04:00 Mar 07, 2017

Од музејот велат дека рано утрово околу 4 часот, четворица маскирани лица фрлиле молотови коктели врз Музејот на албанската азбука во Битола.... Повеќе информации » « помалку

Битола

Повторно напад над Музејот на албанската азбука 0 Верифицирано

23:00 Nov 21, 2016

На Денот на албанската азбука, во доцните вечерни часови непознати сторители го вандализирале Музејот на албанската азбука во Битола. Скршена... Повеќе информации » « помалку

Битола

13 повредени во тепачка помеѓу „Варварите“ и „Балистите“ 0 Верифицирано

12:30 Feb 21, 2016

13 лица, од кои 11 се црногорски државјани, а двајца македонски, повредени се при масовната тепачка на навивачите на Будуќност од Подгорица... Повеќе информации » « помалку

Сретково, Гостивар

1-5 of 26 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
347 0.22 57.06%