Showing Reports From Feb 27, 2013 to Sep 14, 2017 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 354 Reports

Каменуван автобус на ЈСП кај Бит Пазар 0 Unverified

01:00 Sep 14, 2017

Кратко по полноќ во Единица за информации и команда Скопје било пријавено дека на булевар „Крсте Мисирков“, пред поликлиника Бит... More Information » « Less Information

н. Чаир, Скопје

Во автобус на ЈСП со нож повредено младо момче 0 Unverified

19:45 Sep 13, 2017

Околу 19:45 часот на ул. „Ѓорче Петров“ во Скопје, во автобус бр.56 на Јавното сообраќајно преторијатие (ЈСП), кој сообраќа на линијата... More Information » « Less Information

н. Ѓ. Петров, Скопје

Искршени прозорци на штаб на СДСМ во Штип 0 Verified

10:20 Jul 28, 2017

Во 10.20 часот, телефонски во ПС Штип било пријавено дека на ул. „Сремски Фронт“ во Штип, од страна на непознат сторител бил искршени... More Information » « Less Information

Штип

Нападнати и повредени Роми на базен во Велес 0 Unverified

19:00 Jul 23, 2017

Во Градскиот базен „Снупи“ во Велес неколку Роми од Скопје во биле претепани од десетина лица, меѓу кои имало и членови на обезбедувањето... More Information » « Less Information

Велес

Разбојништво врз Пакистанец во с.Ваксинце 0 Verified

22:00 Jul 21, 2017

На 22.07.2017 година во СВР-Куманово, од страна на Дежурниот во Полициска станица Сопот било пријавено дека кај нив, од страна на вработени... More Information » « Less Information

с. Ваксинце

1-5 of 354 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
354 0.21 57.06%