Showing Reports From Feb 27, 2013 to Mar 16, 2017 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 341 Reports

Нападната активистка на СДСМ од Прилеп 0 Unverified

21:00 Mar 16, 2017

Активистка на СДСМ-Прилеп била нападната во околу 21 часот, Сузана Трајковска, која е член на прилепските социјалдемоктати, вели дека била пресретната... More Information » « Less Information

Прилеп

Музејот на албанската азбука нападнат со молотов коктел 0 Verified

04:00 Mar 07, 2017

Од музејот велат дека рано утрово околу 4 часот, четворица маскирани лица фрлиле молотови коктели врз Музејот на албанската азбука во Битола.... More Information » « Less Information

Битола

Искршени стакла на штаб на СДСМ 0 Verified

03:00 Mar 03, 2017

Претпладнево во ЕИК Скопје (Единицата за информации и команда) било пријавено дека ноќта од страна на непознати лица биле искрешни стаклата... More Information » « Less Information

н. Ченто, Скопје

Нападнат малолетник во автобус бр. 50 на ЈСП Скопје 0 Unverified

13:00 Mar 02, 2017

Во ЕИК Скопје (Единица за информации и команди), Р.К. пријавила дека околу 13.00 часот во Скопје, на автобуската постојка кај „АСУЦ“... More Information » « Less Information

Автокоманда, Скопје

Нападнато момче во автобус бр. 68 на ЈСП 0 Unverified

12:30 Mar 02, 2017

Во 13.10 часот во ПС Гази Баба, Д.К. (18) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 12.30 часот во автобус на ЈСП со бр.68, кој се движел на... More Information » « Less Information

н. Маџари, Скопје

1-5 of 341 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
341 0.23 56.89%