Showing Reports From Feb 27, 2013 to Aug 15, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 436 Reports

Нападнато малолетно (17 год) момче во Центар 0 Unverified

11:50 Aug 15, 2018

На 01.07.2018 година во 18,15 часот во Полициската станица Центар И.С.(47) пријавил дека истиот ден околу 00,30 часот на улица “Луј Пастер“... More Information » « Less Information

Centar, Skopje 1000, Macedonia (FYROM)

Навивачите на Шкендија со навреди кон Македонците ја прославуваа шампионската титула! 0 Unverified

13:15 Aug 10, 2018

Навивачите на Шкендија до доцна во ноќта ја славеа шампионската титула во својот град, но наместо со песни за својот тим тие прославуваа и со... More Information » « Less Information

Skopje

Шеснаестгодишник го прободел со нож во стомакот својот врсник 0 Unverified

13:00 Aug 10, 2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 16 годишен малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено... More Information » « Less Information

Skopje

Нападнати професори во Гостивар 0 Unverified

12:01 Aug 10, 2018

Пријавен е случај за напад врз двајца професори во Гостивар. Едниот од професорите бил тешко повреден и е задржан на неврохирургија со потрес... More Information » « Less Information

Gostivar

Физички нападнати две лица со привремен престој од Турција 0 Unverified

11:43 Aug 10, 2018

На 14.04.2018 година во 19,07 часот во Единицата за информирање и команда Скопје, пријавено е дека во Ургентен центар Скопје донесени биле турски... More Information » « Less Information

Gimnazija Josip Broz Tito

1-5 of 436 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
436 0.21 50.23%