Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Mar 31, 2017 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 347 Статистика

Каменуван штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Чаир 0 Верифицирано

22:45 Mar 18, 2017

Во 22,43 часот во ЕИК-Скопје, В.Ѓ. пријавил дека додека седеле внатре во штаб на ПП„ВМРО-ДПМНЕ“ на ул.„Цветан Димов“,... Повеќе информации » « помалку

н. Чаир, Скопје

Нападната активистка на СДСМ од Прилеп 0 Неверифицирани

21:00 Mar 16, 2017

Активистка на СДСМ-Прилеп била нападната во околу 21 часот, Сузана Трајковска, која е член на прилепските социјалдемоктати, вели дека била пресретната... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Музејот на албанската азбука нападнат со молотов коктел 0 Верифицирано

04:00 Mar 07, 2017

Од музејот велат дека рано утрово околу 4 часот, четворица маскирани лица фрлиле молотови коктели врз Музејот на албанската азбука во Битола.... Повеќе информации » « помалку

Битола

Искршени стакла на штаб на СДСМ 0 Верифицирано

03:00 Mar 03, 2017

Претпладнево во ЕИК Скопје (Единицата за информации и команда) било пријавено дека ноќта од страна на непознати лица биле искрешни стаклата... Повеќе информации » « помалку

н. Ченто, Скопје

Нападнат малолетник во автобус бр. 50 на ЈСП Скопје 0 Неверифицирани

13:00 Mar 02, 2017

Во ЕИК Скопје (Единица за информации и команди), Р.К. пријавила дека околу 13.00 часот во Скопје, на автобуската постојка кај „АСУЦ“... Повеќе информации » « помалку

Автокоманда, Скопје

6-10 of 347 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
347 0.22 57.06%