Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Mar 31, 2017 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 347 Статистика

Група нападнала малолетник во автобус бр. 58 на ЈСП 0 Неверифицирани

13:07 Feb 28, 2017

Околу 19.20 часот во автобус на ЈСП бр. 58, кој се движел во насока кон Транспортниот центар, од возачот на автобусот добиена е информација... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Искршено кафулето во кое се собираа донации за Шарената револуција 0 Неверифицирани

04:00 Feb 28, 2017

Во доцните вечерни часови биле искршени стаклата на кафулето „Излет“ кое се наоѓа во близина на грчката амбасада во Скопје. Сопственикот... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Каменуван штаб на СДСМ во центарот на Скопје 0 Верифицирано

01:24 Feb 28, 2017

Во 13.25 часот од ЕИК Скопје е известено дека истиот ден во периодот од 1 до 12.30 часот непознат сторител со употреба на тврд премет искршил... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Каменуван штаб на СДСМ во Аеродром 0 Верифицирано

01:20 Feb 27, 2017

И.Г., технички секретар во Општинска канцеларија на политичката партија СДСМ лоцирана на бул. „Јане Сандански“, пријавил во МВР... Повеќе информации » « помалку

н. Аеродром, Скопје

Нападнати пет лица во центарот на Скопје 0 Неверифицирани

17:00 Feb 26, 2017

Во 17 часот на улицата Македонија во Скопје, додека 24-годишниот Т.У. од Урошевац, Косово се движел по улицата со неговите пријатели, Р.У.,... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

16-20 of 347 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
347 0.22 57.06%