Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Mar 16, 2017 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 341 Статистика

Масовна тепачка на кејот на Вардар во центарот на Скопје 0 Неверифицирани

15:19 Feb 19, 2017

Масовна тепачка во која учествувале неколку десетици луѓе попладнево се случила на кејот на Вардар во близина на националната Т-Арена. Според... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Нападнати малолетници од навивачи на ФК Шкупи 0 Неверифицирани

13:30 Feb 19, 2017

Во 19.00 часот во ПС Центар, М.Ж. (73) од с.Сопиште, скопско, и О.К. (45) од Кичево пријавиле дека истиот ден околу 13.30 часот петнаесетгодишен... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Нападнат пратеникот Мухамед Зекири 0 Неверифицирани

00:24 Feb 18, 2017

на 19.02.2017 година во 15.35 часот во ПС Центар дошол М.З. (41) од Скопје и пријавил дека на 18.02.2017 година околу 23.45 часот во Скопје... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Нападнати пакистански мигранти кај с. Бунарџик 0 Верифицирано

00:11 Feb 16, 2017

Во 00.30 часот телефонски во ЕИК Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-Куманово (во близина на с.Бунарџик) има две лица со повреди... Повеќе информации » « помалку

с. Бунарџик, Скопје

Тепачка меѓу средношколци од Скопје по турнир во фудбал 0 Верифицирано

13:00 Feb 07, 2017

Во 19.00 часот во ЕИК Скопје е пријавено дека истиот ден со почеток од 13.00 часот во средното училиште „Зефљуш Марку“ се одржал... Повеќе информации » « помалку

н. Т. Поле, Скопје

21-25 of 341 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
341 0.23 56.89%