Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Jul 10, 2017 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 349 Статистика

Каменуван штабот на СДСМ во Прилеп 0 Верифицирано

02:00 Feb 24, 2017

Од општинската организација на СДСМ Прилеп информираат дека денеска, во раните утрински часови, бил демолиран локалниот штаб во населбата Варош.... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Искршени прозорци на штабот на СДСМ во Драчево 0 Верифицирано

01:13 Feb 24, 2017

Непознати лица ноќеска со камења ги искршиле надворешните стакла на штабот на СДСМ во село Драчево, соопштија од партијата и апелираа полицијата... Повеќе информации » « помалку

с. Драчево, Скопје

Нападната студентка поради национална припадност и верско уверување 0 Верифицирано

14:00 Feb 23, 2017

Во 16ч. на Плоштад Македонија во Скопје, од група на машки лица физички и вербално била нападната девојка, студентка на Правниот факултет Јустинијан... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Масовна тепачка на кејот на Вардар во центарот на Скопје 0 Неверифицирани

15:19 Feb 19, 2017

Масовна тепачка во која учествувале неколку десетици луѓе попладнево се случила на кејот на Вардар во близина на националната Т-Арена. Според... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Нападнати малолетници од навивачи на ФК Шкупи 0 Неверифицирани

13:30 Feb 19, 2017

Во 19.00 часот во ПС Центар, М.Ж. (73) од с.Сопиште, скопско, и О.К. (45) од Кичево пријавиле дека истиот ден околу 13.30 часот петнаесетгодишен... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

26-30 of 349 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
349 0.22 57.31%