Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Sep 14, 2017 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
341-345 of 354 Статистика

Нападнато 17 годишно момче 0 Неверифицирани

19:30 Mar 05, 2013

На ул. „Цветан Димов“ во Скопје на автобуската постојка кај „Јаја Паша“ синоќа околу 19,30 часот, А.Р.(17) откако се... Повеќе информации » « помалку

Скопје- кај „Јаја Паша“

Нападнати средношколци 0 Неверифицирани

19:10 Mar 05, 2013

Околу 19,10 часот во Скопје на бул. „Крсте Мисирков“, во автобус на ЈСП бр.9, шест до седум непознати лица ги нападнале Е.А.(16)... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Средношколец нападнат од пет- шест непознати луѓе 0 Неверифицирани

09:20 Mar 05, 2013

Пет-шест непознати лица во 9,20 часот во кругот на АСУЦ „Боро Петрушевски“, по завршување на големиот одмор, го пресретнале ученикот... Повеќе информации » « помалку

Скопје- во кругот на АСУЦ „Боро Петрушевски“

Каменуван автобус во Велешта, една патничка повредена 0 Неверифицирани

13:21 Mar 04, 2013

Една патничка е повредена во автобус кој бил каменуван вчеравечер во струшкото село Велешта. Министерството за внатрешни работи соопшти дека... Повеќе информации » « помалку

с. Велешта

Малолетна скопјанка нападната и влечена на автобуска 0 Неверифицирани

13:17 Mar 04, 2013

Малолетна скопјанка вчера во утринските часови била нападната од две непознати лица додека чекала автобус. Министерстово за внатрешни работи... Повеќе информации » « помалку

Населба Аеродром

341-345 of 354 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
354 0.21 57.06%